Masaż dłoni
Poznajemy kogoś i podajemy dłoń. Witamy się i podajemy dłoń. Robimy zakupy i wyciągamy dłoń z kartą, by zapłacić za nie. Na pierwszym planie cały czas są nasze dłonie. Wiele o nas mówią, w tym także to czy o nie dbamy. Dlatego masaż dłoni jest taki ważny.
O dłonie powinniśmy dbać wyjątkowo, zarówno jeśli bierzemy pod uwagę aspekt estetyczny, jak też zdrowotny. Wymagają one specjalnej pielęgnacji, dlatego dedykowany dłoniom masaż ma tak ogromne znaczenie – rozluźnia mięśnie i poprawia wygląd skóry. Odżywia ją, wygładza, regeneruje i nawilża.
Masaż przeprowadza się zgodnie z układem naczyń limfatycznych i krwionośnych, tzn. od czubków palców w kierunku nadgarstka.
Masaż dłoni – dla kogo?
Właściwie dla KAŻDEGO. Sprawdzi się w przypadku osób, które dbają o dłonie, bo chcą, by na długo pozostały piękne. Mają zniszczone dłonie po wysiłku fizycznym albo zmęczone długotrwałą pracą przy komputerze. Dedykowany dłoniom z wysuszoną skórą, bo używane w czasie masażu olejki nawilżają ją, odżywiają, sprawiają, że staje się elastyczna i gładka. Również polecany osobom z bólami mięśni i stawów, zwiotczałą i szorstka skórą. Tak więc, jeśli chcesz poprawić kondycję swoich dłoni, masaż jest dla Ciebie!
Masaż dłoni w Belle Spa & Clinic
Składa się z trzech głównych etapów: głaskania, rozcierania i ugniatania. Głaskanie pobudza procesy regeneracyjne i działa relaksująco, a w fazie końcowej (po kolejnych dwóch etapach) odprężająco. Rozcieranie rozluźnia mięśnie i rozpoczyna proces usuwania zbędnych substancji nagromadzonych w tkankach podskórnych. Ugniatanie głównie działa na mięśnie, a także odprowadza wyzwolone wcześniej zbędne substancje z naczyń limfatycznych obwodowych do centralnych.
Masaż dłoni może być samodzielnym rytuałem albo częścią dowolnego masażu ciała, który trwa 1,5 h.
Masaż dłoni – efekty
Przede wszystkim rozluźnia mięśnie, zwiększa ruchomość stawów, zmniejsza ból (również reumatyczny), eliminuje wszelkiego rodzaju napięcia. Pobudza procesy metaboliczne zachodzące w skórze. Masaż przeciwdziała powstawaniu zwyrodnień doni, których w XXI wieku mamy tak dużo ze względu na godziny, jakie spędzamy, stukając w komputerowe klawiatury.
Ujędrnia, poprawia ukrwienie, przekłada się na lepszą przyswajalność substancji aktywnych z kosmetyków, których używamy, pielęgnując dłonie. Dłonie stają się zadbane, a skóra miękka i dotleniona. Masaż stymuluje zakończenia nerwowe, przyspiesza gojenie tkanek miękkich po urazach i pobudza wzrost paznokci.
Przeciwskazania
Istnieje kilka sytuacji, w których nie możemy wykonać masażu dłoni. Najważniejsze z nich:
- stany zapalne skóry
- zmiany niewiadomego pochodzenia
- grzybica, drożdżyca
- przerwanie ciągłości naskórka
- miażdżyca naczyń krwionośnych