Mezoterapia. Moja przygoda z igłą
Mezoterapia igłowa najlepsza! Dużo o niej czytałam. Słowo „igła” trochę przerażało. Z drugiej strony grawitacja coraz bardziej daje znać o sobie, a w końcu mezo jest zabiegiem nieinwazyjnym, niechirurgicznym… Do tego wprowadza do skóry właściwej preparaty rewitalizujące, witaminowe. Gęste, drobne nakłucia umożliwiają wniknięcie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry, pozwalają osiągnąć zamierzony, szybki efekt, widoczny od razu.
I to ostatecznie przekonało mnie, by poddać się zabiegowi mezoterapii. Kosmetolog przeprowadziła ze mną wywiad, powiedziała, że nie jest to przyjemny zabieg (nakłucia igłą), a potem się zaczęło…
A tak naprawdę – niczego nie czułam. Cały zabieg czekałam na nieprzyjemne momenty, kłucie, ból, ale się nie doczekałam. Teraz wiem, że podstawą jest dobre znieczulenie. Preparaty z 5% zawartością środka znieczulającego to oszczędny, ale niezbyt dobry pomysł. Warto więc skorzystać z tych droższych, zawierających 20% substancji znieczulających.
Po zabiegu, poza kilkoma zaczerwionymi śladami po ukłuciu cieniutką igłą, nie miałam żadnych śladów, za to już po kilku godzinach mogłam cieszyć się wygładzoną i bardziej napiętą skórą. Dodatkowo, stan mojej cery z dnia na dzień się poprawiał (już po 4 dniach prawdziwa rewelacja), a inwestycja zwraca się z nawiązką.
Mezoterapia działa na całe ciało
Nie jest to przesadne stwierdzenie. Dlaczego? Ponieważ ten zabieg świetnie sprawdza się w przypadku:
- ujędrniania skóry
- wygładzania zmarszczek
- wypełniania głębokich rozstępów
- wygładzania blizn
- redukcji przebarwień skóry
- powstrzymania wypadania włosów
- zwiększenia grubości naskórka
- leczeniu łysienia
- wypadania włosów
Oczywiście, w zależności od obszaru, na którym wykonujemy zabieg, podajemy inne preparaty i wykonujemy inne nakłucia. Substancje do mezoterapii ciała mają nieco mniejsze stężenie niż te przeznaczone do rewitalizacji twarzy. Podczas zabiegów mezoterapii ciała głębokość podawania uwarunkowana jest zastosowanym preparatem oraz problemem – w przypadku cellulitu wstrzykuje się go głębiej niż przy zabiegu na rozstępy. W przypadku cellulitu zabiegi mezoterapii łączymy z mechanicznym pobudzaniem mikrokrążenia, np. drenażem limfatycznym.
Co zawierają produkty do mezoterapii?
Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki (witaminy A, C, E) czy substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty.
Kwas hialuronowy, naturalnie występujący w naszej skórze, działa jak gąbka – wiąże wodę. Jedna jego cząsteczka jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo, dostarczane do skóry dzięki mezoterapii witaminy dają 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania, witaminy nie utleniają się, a ich ilość wystarcza, by zwiększyć produkcję kolagenu czy zahamować degenerujące skórę reakcje wolnorodnikowe.
Na ciało wykorzystuje się preparaty zwierające np. DMAE (dimetyloaminoetanol), które wywołują efekt mocnego napięcia skóry i liftingu. Zwiększają również napięcie mięśniowe, poprawiają jakość skóry, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, głęboko odżywiają skórę. Z kolei działanie fosfatydylocholiny polega na rozpuszczeniu i eliminowaniu tkanki tłuszczowej. Z łatwością przenika przez błony komórkowe do ich wnętrza, powoduje rozluźnienie struktury błon i w efekcie ich rozerwanie.
Mezoterapia igłowa rozłożona w czasie
Każdy zabieg poprawia skórę na lepsze. Ale jeśli chcemy, żeby efekty się utrzymywały, należy go wykonać w serii. Zwykle przeprowadza się je w równych odstępach czasu. W przypadku osoby, która nie miała wcześniej styczności z mezoterapią igłową, wykonuje się około 4 zabiegi w odstępach 2 tygodni. Po tym okresie kosmetolog zaleca zazwyczaj 2 zabiegi w odstępie miesiąca. W zasadzie już na tym etapie skóra wygląda znacznie lepiej, jest wygładzona i nawilżona. W fazie podtrzymującej wykonuje się średnio 1 zabieg co 2 – 6 miesięcy.
Minimum 48 godzin po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne. Trzeba również zrezygnować z basenu, sauny, kosmetyków o działaniu podrażniającym oraz szorstkich ręczników.
Mezoterapia – dla kogo?
Jest to zabieg dedykowany wszystkim, którzy z różnych powodów nie są zadowoleni z kondycji swojej skóry. Idealny dla cery szarej, zmęczonej, z wyraźnymi oznakami starzenia. Wskazaniem do zabiegu mogą być również rozstępy powstałe po przebytych chorobach lub ciąży. Mezoterapia igłowa świetnie sprawdzi się też w redukcji cellulitu, blizn oraz powstrzyma wypadanie włosów.
Mezoterapia igłowa. Przeciwskazania
Mezoterapia igłowa jest techniką dosyć bezpieczną i nie ma wielu przeciwwskazań oraz efektów ubocznych mogących pojawić się w trakcie lub po zabiegu. Warto jednak zapoznać się ograniczeniami. Mezo nie wykonujemy:
- w infekcjach skórnych na różnym podłożu (np. ropnym)
- przy stosowaniu chemioterapii w nowotworach
- u kobiet w ciąży
- w zaawansowanej cukrzycy
- jeśli ktoś regularnie przyjmuje leki obniżające krzepliwość krwi
Jeli masz pytania, zadzwoń 795 555 795 lub przyjedź na Bukowińską 26C.