Przebarwienia na twarzy!
Nie, tu nie ma pomyłki. Ten wykrzyknik naprawdę krzyczy. Przebarwienia na twarzy! Każdego lata ten sam problem. Setki klientek przyjeżdżających z wakacji i biegnących do gabinetów. Jak sobie z nimi radzić? Co robić? Dlaczego powstały?
Patrzę i widzę… przebarwienia
Każda i każdy z nas marzy o świeżej, promiennej, jednolitej cerze. Niestety, bardzo często jesteśmy posiadaczami plam pigmentacyjnych, melasmy czy zmian pozapalnych. Można temu przeciwdziałać? Jak się tego pozbyć? Mam dość patrzenia w lusterko, by widzieć PRZEBARWIENIA!
Jak powstają przebarwienia na twarzy?
Oczywiście jest wiele przyczyn pojawiania się przebarwień (czynniki genetyczne, zmiany hormonalne, przyjmowanie niektórych leków lub ziół, częsta ekspozycja na słońcu), ale warto podkreślić, że za proces melanogenezy, który prowadzi do powstawania w skórze barwnika, odpowiada promieniowanie słoneczne. Dlatego, jeśli zapominamy o nakładaniu i powtarzaniu/uzupełnianiu filtra, narażamy się na powstawanie przebarwień.
Warto sobie uświadomić, że na promieniowanie jesteśmy narażeni przez cały rok. Wiosna i lato to okresy szczególnego nasłonecznienia zarówno dlatego, że słońce działa wtedy dużo mocniej i dłużej, jak też dlatego, że uwielbiamy wakacje, podróże i spędzamy czas na świeżym powietrzu (czyt. w promieniach słońca).
Pamiętaj! Kremu z filtrem używamy przez cały rok. Siedząc przed komputerem, też jesteś narażona/y na promieniowanie. Ono również ma bardzo niekorzystane działanie dla Twojej skóry. Twarzy nie osłonisz czapką, koszulą czy skarpetą. Natomiast bardzo skutecznie zadziałasz SPF-em.
Przebarwienia po trądziku i inne. Jak się pozbyć?
To prawda. Przebarwień mamy niezliczenie wiele. Słoneczne, chemiczne, po trądziku, ostuda… Skuteczną i szybką metodą na pozbycie się przebarwień na twarzy są zabiegi kosmetyczne.
Które wybrać? Jakie są najbardziej skuteczne? To zależy. Dlatego podstawą jest konsultacja (bezpośrednio w gabinecie; przez telefon nie da się zrobić profesjonalnej kwalifikacji) i opracowanie planu/kuracji zabiegowej.
Na pewno sprawdzą się peelingi chemiczne, które złuszczą nam warstwę starego naskórka, usuną zanieczyszczenia, a po serii zabiegów będziemy cieszyć się skórą bez przebawień, blizn, zmarszczek mimicznych (te głębsze mocno się wypłycą).
Czy mezoterapia poradzi sobie z przebarwieniami?
Zdecydowanie tak. Oczywiście zależy to od preparatu, który podamy. Z przebarwieniami możemy walczyć, stosując mezoterapie głęboką, jak też nakłucia mikroigłami, czyli popularnym penem. Tutaj rewelacyjnie sprawdzi się BioRePeel, Pq Age czy Dives Med Glow X9. Efekt to nie tylko pozbycie się przebarwień, zmniejszenie porów, ale także stymulacja skóry, produkcja nowego kolagenu i elastyny czy zyskanie młodszego wyglądu.
Radiofrekwencja i laseroterapia w walce z przebarwieniami skóry
W przypadku radiofrekwencji mamy kilka zabiegów w jednym. W ten sposób z powodzeniem walczymy z redukcją hiperpigmentacji – przebarwieniami, plamami starczymi, soczewicowatymi. Pomagają nam w tym nakłucia, termolifting i wprowadzanie dedykowanej ampułki włoskiej marki Rejuve.
Ampułki NeoLight dają świetne efekty w terapii przebarwień. Zawartość naturalnych składników z guzków korzenia Kudzu oraz innych składników aktywnych pozwala likwidować plamy starcze, przebarwienia słoneczne, zmiany potrądzikowe. Preparat NeoLight zastosowany w zabiegu globalnej odnowy skóry, gwarantuje widoczne efekty już po pierwszej kuracji.
Mocniejsze działanie będzie miał laser, szczególnie ablacyjny. Tutaj powalczymy z przebarwieniami, ponieważ laser niszczy melaninę, co powoduje stopniowe zanikanie przebarwień. To jedna z najskuteczniejszych i najszybszych metod usuwania przebarwień.
Przebarwienia na twarzy – czy można się ich pozbyć?
Zdecydowanie można. Jednak na pewno nie zrobimy tego jednorazowo. Pierwsze efekty bedą widoczne już po zabiegu, ale konsekwencja, serie zabiegowe, łączone terapie dadzą pełną satysfakcję. Ważne, by robić to z głową, w sposób przemyślany i pod opieką specjalisty.
Oczywiście kuracje zabiegowe powinno się wesprzeć pielęgnacją domową. Warto postawić na witaminę C, retinol, kwas ferulowy czy inne produkty, wspomagające dążenie do upragnionego celu.